Naslovna AKTUELNO EU revidirala dodatne carinske namete na automobile uvezene iz Kine

EU revidirala dodatne carinske namete na automobile uvezene iz Kine

fxxx.club tube www.hqsexvideos young hoe elle rose has her pussy stretched.pornpals.club

Sniženi su i dodatni carinski troškovi za najveće kineske izvoznike u Evropu, uključujući BYD, Geely i SAIC.

Evropska komisija je snizila svoje predložene dodatne tarife na mnoga električna vozila koja se iz Kine izvoze u Evropu, uključujući modele Tesle, VW grupacije, BMW-a, BYD-a, Geelyja (matične kompanije Volvoa) i SAIC-a koji poseduje MG Motor.

U nacrtu odluke objavljenom 20. avgusta, komisija je dodatni carinski namet smanjila na devet odsto za Teslu Model 3 koji pristiže iz fabrike u Šangaju. Da podsetimo, komisija je u julu saopštila da će primeniti carinu od 20,8 odsto na Teslin uvoz iz Kine.

Snižena je i dodatna carina uvedena najvećim kineskim izvoznicima u Evropu. To uključuje BYD (smanjenje na 17 odsto), Geely (na 19 odsto) i SAIC (smanjenje na 36,3 odsto). Nove stope su nešto niže od prethodno najavljenih.

BMW je saopštio da se njegovo zajedničko preduzeće u Kini, koje proizvodi električni Mini, sada kvalifikuje za nižu carinu od 21,3 odsto.

Cupra Tavascan iz VW grupacije takođe će imati koristi od niže tarife od 21,3 odsto. Ovaj električni SUV se proizvodi u Hefeju, od strane zajedničkog preduzeća Volkswagen Anhui.

Dodatni carinski nameti na uvoz kineskih elektromobila, nadogradnja su na 10 odsto koje EU već naplaćuje. Oni su implementirani kao deo istrage unije o podršci Pekinga domaćoj EV industriji.

Ostale kompanije koje su sarađivale u istrazi, kao što su Dongfeng Motor Group i Nio, suočiće se s tarifama od 21,3 odsto, dok će one koji nisu sarađivale dobiti dodatni namet od 36,3 odsto.

BMW je pozdravio odluku komisije da Spotlight Automotive, svoje zajedničko preduzeće s Great Wall Motorsom u Kini, u okviru kojeg proizvodi električne Minije, uvede u krug kompanija koje sarađuju.

Mini nije bio deo analize uzorka u Briselu uoči objavljivanja tarifa, što je značilo da su električni modeli ovog proizvođača proizvedeni u Kini u početku automatski bili podvrgnuti najvišem tarifnom nivou od 37,6 odsto.

Seat je saopštio da sarađuje sa svojom matičnom kompanijom na smanjenju tarife za Tavascan, čak niže od novih carina od 21,3 odsto.

Komisija je saopštila da bi neke kineske kompanije u zajedničkim ulaganjima s proizvođačima automobila iz EU, takođe mogle dobiti niže kaznene dažbine na uvoz električnih vozila proizvedenih u Kini. Takođe je rečeno da neće biti uvedene retroaktivne obaveze.

Objašnjene niže stope za Teslu

Tesla je zatražio preračunavanje svoje stope na osnovu konkretnih subvencija koje je kompanija dobila. Komisija je saopštila da je potvrdila da je Tesla primao manje subvencija od kineskih vlasti u poređenju s proizvođačima koje je Brisel istražio.

Najveći deo beneficija koji je Tesla dobio odnosio se na snabdevaje baterijama ispod tržišne vrednosti, rekli su zvaničnici EU. Među ostalim programima, koje je sponzorisala država, od kojih je kompanija Ilona Maska imala koristi, uključuje korišćenje zemljišta, smanjenje poreza na dohodak i grantove u različitim oblicima, uključujući nacionalnu subvenciju  koju su dobili svi proizvođači izvoznici, rekli su zvaničnici.

Komisija kaže da dodatni carinski nameti imaju za cilj da se suprotstave, kako kaže, nepravednim subvencijama koje Peking daje kineskim proizvođačima električnih vozila. U julu je rečeno da Kina subvencioniše svoju industriju električnih vozila u meri koja nanosi ekonomsku štetu evropskim proizvođačima automobila.

Najnovije promene odražavaju komentare i zahteve proizvođača automobila nakon što su privremene tarife objavljene 4. jula. Tesla je bio među proizvođačima automobila koji su pozicali na smanjenje nameta, kao i VW grupacija i BMW.

Nakon objavljivanja nacrta 20. avgusta, proizvođači automobila mogu zatražiti saslušanja i dati komentare u roku od 10 dana. Komisija će zatim predstaviti „konačnu odluku“ državama EU, koje će potom glasati o uredbi.

Planirano je da se definitivna pravila primenjuju do 30. oktobra i biće na snazi pet godina.

Pad tržišnog udela

Otkako su privremene tarife uvedene u julu, kineski proizvođači automobila su zabeležili pad tržišnog udela.

Dodatni carinski troškovi će verovatno smanjiti uvoz iz Kine za četvrtinu, u vrednosti od oko četiri milijarde dolara, prema nedavnoj proceni Morica Šularika, predsednika nemačkog Kil instituta za svetsku ekonomiju.

Mnogi evropski proizvođači automobila jasno su stavili do znanja da se protive višim carinama, a kompanije poput Mercedes-Benza i VW grupacije, upozoravaju na njih, rekavši da bi mogle pokrenuti trgovinski rat. Kina je najveće tržište za Mercedes-Benz, VW i BMW.

Predložene konačne obaveze, biće predmet glasanja 27 zemalja članica EU. Nekoliko država, uključujući Nemačku i Mađarsku, izrazilo je otpor tarifama, ali bi bila potrebna većina s pravom blokiranja da bi se one zaustavile.

Konačne tarife će biti primenjene osim ako kvalifikovana većina od 15 članica EU, koje predstavljaju 65 odsto stanovništva bloka, ne glasa protiv. Ovo je velika prepreka koja retko kada biva dosegnuta, iako je reč o politički nabijenom problemu.

Na savetodavnom glasanju u julu, 12 zemalja podržalo je privremene namete, četiri su glasale protiv, dok je 11 bilo uzdržano.

Kinesko ministarstvo trgovine saopštilo je da se „čvrsto protivi i da je veoma zabrinuto“ zbog nalaza, kao i da će preduzeti sve neophodne mere za zaštitu kineskih firmi. Nacrt nalaza zasnovan je na „činjenicama koje je jednostrano utvrdila EU, a ne na činjenicama koje se međusobno dogovorene“, navodi se u saopštenju ministarstva.

www.regbeegtube.com slutwifetraining rachel. www.onlychicas.net xmas lingerie lesbians have closeup threeway.

Postavi komentar:

Molimo unesite svoj komentar
Unesite svoje ime