Naslovna AKTUELNO Honda želi da Renaultov udeo u Nissanu bude eliminisan

Honda želi da Renaultov udeo u Nissanu bude eliminisan

fxxx.club tube www.hqsexvideos young hoe elle rose has her pussy stretched.pornpals.club

Honda se nada da će Nissan biti u stanju da otkupi Renaultove akcije. Međutim, za to će biti potrebne milijarde.

Zaplet se nastavlja u okviru predloženog spajanja Honde i Nissana. Oni koji su bliski dešavanjima u korporativnom automobilskom prostoru, znaju da francuski proizvođač trenutno poseduje 35,7 odsto Nissana.

Čini se da se to Hondi ne sviđa, što je sasvim razumljivo. Drugi po veličini japanski proizvođač bi više voleo da se s Nissanom spoji u okviru potpunog vlasništva, tako da je postavljeno pitanje da li potencijalni partner može da otkupi akcije nazad. To bi koštalo oko 3,6 milijardi dolara po sadašnjem kursu.

Prema Blumbergu, Honda je zabrinuta da bi Renaultov udeo mogla da kupi neka nepoznata treća strana dok su planovi za spajanje u toku, što bi verovatno otežalo čitav proces. Svakako postoji razlog za zabrinutost, jer malo pre nego što su pregovori o spajanju postali zvanični, počele su da kolaju glasine da je Foxconn zainteresovan za otkup Renaultovog udela. S ovim spajanjem, koje potencijalno može da izrodi jedan od najvećih svetskih automobilskih konglomerata, potpuno je razumljivo zašto Honda želi da stvari budu čiste i jednostavne.

Ovo takođe sugeriše da se na Renault možda ne gleda kao na činilac u okviru dogovora između Honde i Nissana. U zvaničnom saopštenju za medije, u kojem je najavljeno spajanje, nije se spominjala francuska marka, uprkos značajnom vlasničkom udelu u Nissanu. U kratkom naknadnom saopštenju Renaulta stoji da će kompanija „razmotriti sve opcije na osnovu najboljeg interesa grupacije i njenih zainteresovanih strana“.

Predstavnici Nissana i Honde odbili su da pruže komentar kada ih je Blumberg kontaktirao.

Vredi napomenuti da u ovoj fazi Honda i Nissan još uvek utvrđuju da li je spajanje uopšte održivo. Ta odluka trebalo bi da bude donesena do kraja januara. Ako dođe do pozitivnog ishoda, biće preduzete sveobuhvatnije akcije, kako bi se kompanije spojile krajem 2026. Pretpostavlja se da se bilo kakva potencijalna akcija Nissana da otkupi Renaultov udeo neće desiti pre isteka ovog meseca, a još uvek postoje sumnje da Nissan to uopšte može da priušti.

Ako sve dođe na stvoje mesto, biće stvorena nova holding kompanija koja se neće razlikovati od recimo Stellantisa. Honda i Nissan će i dalje postojati odvojeno s pojedinačnim gamama, ali će platforme i tehologija biti zajedničke. Mitsubishi, drugi japanski proizvođač u Renault-Nissan-Mitsubishi alijansi, izrazio je interesovanje za pridruživanje konglomeratu, mada bilo kakva zvanična odluka još uvek nije donesena.

www.regbeegtube.com slutwifetraining rachel. www.onlychicas.net xmas lingerie lesbians have closeup threeway.

Postavi komentar:

Molimo unesite svoj komentar
Unesite svoje ime